Haber

Yılmaz Vural: Maçlardan önce İstiklal Marşı okunmasın

Teknik yönetici Yılmaz Vural, maçlardan evvel okunan İstiklal Marşı ile ilgili açıklama yaptı. Vural, “Amacından saptı, ciddiyeti kalmadı. Maçlardan önce İstiklal Marşı okunması durumunu kaldıralım önce” dedi.

Haber Küresel kanalında yayınlanan Buket Aydın ile Yüz Yüze programına katılan Vural “Biz hani çok milliyetçiyiz ya, İstiklal Marşı söylenmeyen bir marş haline geldi. Takımda 3 tane Türk oyuncu var. Maçlardan önce İstiklal Marşı okunması durumunu kaldıralım önce” dedi.

Sözlerine devam eden Vural “Bu marş her dakika bir yerde okunmaz, çok önemlidir okundu mu tüyler diken diken olur. Amacından saptı, ciddiyeti kalmadı. Bu kadar milliyetçi geçinip milliyetçi olmayan ülkelerden biriyiz. Bu kadar yabancı topladık takımlara. Çok yabancı var ama yabancı antrenör az” tabirlerini kullandı.

‘YABANCI FUTBOLCUYA KARŞI DEĞİLİM’

Buket Aydın’ın “Kulüplerin çok fazla yabancı oyuncu almasına karşı mısınız?” sorusuna Vural, “Serbest bırak kardeşim, çünkü bu bir yarış, kulüpler arası bir yarış. Gidiyorsun Şampiyonlar Ligi oynuyorsun, karşındaki Chelsea takımının hepsi yabancı. Futbolda para kazanmak bu Şampiyonlar Ligi ile mümkün. Orayı siz başarıyla bitirirseniz, orada birinci olursanız milyar avroya yakın para kazanıyorsunuz. Onlar böyle büyüyorlar” biçiminde yanıt verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu