Haber

Kayseri Kocasinan ‘yeşil’ rekor kıracak

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Kocasinan ilçesine bağlı Oruçreis Mahallesi’nde Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı fidanlığı ziyaret ederek, Kayseri iklimine uygun olarak yetiştirilen ağaçları inceleyen lider Ahmet Çolakbayrakdar, yetkililerden üretim ve bakım çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Daha yeşil bir Kayseri için çalışmaların aralıksız sürdüğünü vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “5-6 yıldır üzerinde çalıştığımız Kocasinan Belediyesi’nin fidanlığına önümüzdeki günlerde ağaç dikeceğiz. Sezon itibarıyla 100’e yakın park ve Millet Bahçesi’nde gerçekleştireceğimiz ağaç dikme etkinliğiyle buraya ağaç dikeceğiz. Kayseri’mizin ve Kocasinan’ımızın her köşesinde yeni ağaçlar, yeni temiz araziler, yeni yaşam alanlarıyla yeşil bir Kayseri için var gücümüzle çalışıyoruz.

Akçaağaç, akasya, dişbudak ve çalı salkımları gibi onlarca ağaç türünün yanı sıra 15-20 yaşlarında ağaçlar ve çeşitli meyve ağaçları dikiyoruz. Özellikle meyve bahçemiz ve yeni bahçeler için dikeceğimiz ağaçlar burada büyümeye devam ediyor. Fidanlıklarımızda yetiştirdiğimiz bitkilerle hem Kayseri hem de Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlıyoruz. “Daha yeşil, daha yeşil bir Kayseri için durmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Çolakbayrakdar, Kayseri’nin yeşillendirilmesi ve estetik çekiciliğinin artırılması için çalışmaların artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu